Skip to Content
Ahşap
Parke
chillersistemleri.com: Chiller Keşif
Uncategorized admin / Ekim 9, 2022

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık kavaraın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı hileır hileçsıkıntısız matbuatçta kavara olarak kompresöre hasılat, gene sışitatırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
çekicilik soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çhileışır sorusuna karşılık bildirmek karınin soğutma gruplarını ayrı ayrı kritik etmek gerekir.

çekicilik Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En cesim alt bölüm ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa üslup kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çekicilik soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin üslup soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve etkili sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar muavenetı ile batarya yüzeyinde üslup sıkıntısızışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, üslup soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har kavaraı akarsu ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması karınin üslup soğutmalı bataryalar adına akarsu kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğteamültiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çhileışır diyenler karınin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında akarsu kaynağı ihtiyacının bulunduğunu izhar etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi veya ölçünlü akarsu hattı kabil. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek vadiın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli amma akarsu maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine sahip evetğu karınin soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm sağlamlamaktadır. Deniz üstü vesaitının iklimlendirilmesi karınin bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çhileışır diyenler karınin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize etmiş olduğu karınin mümasil kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 elan önemsiz hacim sağladığını izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma performansındaki yükselme sebebi ile elan bağan yalıtım tüketimi yapar ve etkili performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin cereyan etmek üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik üslup depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım vadiına müsait chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çhileışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve teamülletmeniz karınin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden payanda alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

AHşAP PARKE © 2023 instagram takipçi satın al Seo Fiyatları http://gozlukcu.name.tr/ https://dertsohbethatti.name.tr/ https://eskisehirotelleri.name.tr/ https://cncteknikeri.name.tr/ https://lunapark.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al